Tuvākajā laikā Valve izlaidīs bezmaksas operētājsistēmu SteamOS, kas ir izveidota uz Linux arhitektūras. Tās mērķu auditorija ir ļaudis, kuri grib palaist dator spēles uz televizora viesistabā un nodrošinās ērtu datorspēļu baudīšanu uz televizora ekrāna.

bezmaksas valve steamos

 

Valve apgalvo, ka panāca grafiskas ražotspējas nozīmīgu uzlabojumu operētājsistēmas līmenī, un tagad strādā pār skaņas apstrādi, kā arī ievades aizkavējuma izmantojot līdzekļus samazināšanu. Spēļu izstrādātāji jau izmanto šos panākumus sagatavojot to izlaidumam uz SteamOS. Licence tiem tāpat ir bezmaksas.

Jaunas operētājsistēmas svarīga īpatnība ir tās atvērtība. “Dzelzs izstrādātāji” varēs ievērojami biežāk izlaist jaunas ierīces, ar ko tradicionālā konsoļu industrijā. Kontenta veidotājiem parādīsies iespēja strādāt ar viņa patērētājiem.

SteamOS operētājsistēma tiks izlaista tuvākajā laikā (precīzs datums netiek atklāts) un tā būs pieejama bez maksas kā gala lietotājiem, tā arī ražotājiem, lai veidotu uz SteamOS balstītus izklaides datorus.